|  
Hotell Refsnes Gods i Moss, Norge Foto: Tine Frågodt/Hotell Refsnes God

Mat og servering i Moss

Fra naturens side er Mosseregionen grøderik. Utvalget av spisesteder spenner over hele skalaen fra gourmetrestauranter til en ekte kebab.

Hotell Refsnes Gods

Byens og distriktets flotteste spisested. Restaurant Munch ligger i hovedbygningen oppført i  1767, og flere av mesterens verk pryder veggene i restauranten.  Franskinspirert kjøkken basert på det beste av norske og internasjonale råvarer. Velfylt vinkjeller som også kan leies for  mindre selskaper.

Vestvendt beliggenhet med fjordutsikt. Uteservering i sommersesongen. Stor paviljong i hagen er perfekt til grillfester og sommerarrangementer.

Gudegården

Vår matfilosofi er enkel; vi bruker råvarene når de er på sitt beste (i sesongen) og jobber kontinuerlig med å utvikle våre retter for at gjesten skal få en best mulig matopplevelse. Gudegården er Moss sin eldste bygning, og huset oser av sjel og karakter.

Marché Rygge Øst/Vest, Storebaug E6

Hos Marché Rygge Vest, Flyplasshotellet og Marché Rygge Øst markedsrestauranter kan du velge matretter fra et stort torg av ferske, lokale råvarer tilberedt direkte foran deg.

Vi har blant annet rotisseri med åpen grilling av kjøtt og fugl, nylaget salatbar, ferskpresset juice og hjemmebakt brød, ferske konditor- og bakervarer .

Ekeby Gård

Ekeby Gård er Norges eneste spisested som har helgrillet kje på menyen. Spisestedet er et eksklusivt alternativ for lukkede selskaper på mellom 30 og 84 gjester. Gården er også landets største produsent av kjekjøtt.

Dette kjøttet er fra Ekebys egen besetning med sørafrikanske boergeiter, en geiterase som er spesielt avlet frem for høy kjøttkvalitet. Kjekjøtt er verdens mest spiste kjøtt og er mildt og velsmakende. Kombiner gjerne en helaften på Ekeby med seminar, seiltur, golf, geitesafari eller andre kuturelle opplevelser.

Sist oppdatert:  26. september 2008
Jordbær fra Moss, Norge - Foto: RmGrafika
Jordbær fra Moss, Norge

Interesse:  Mat og drikke

Lukk
Bygg inn denne artikkelen

Kopier og lim inn denne koden på bloggen/hjemmesiden din/website

Forhåndsvisning

Hotell Refsnes Gods i Moss, Norge - Foto: Tine Frågodt/Refsnes Gods

Mat og servering i Moss

Fra naturens side er Mosseregionen grøderik. Utvalget av spisesteder spenner over hele skalaen fra gourmetrestauranter til en ekte kebab.

Mat og servering i Moss

Kilde:: Visitnorway

Om Moss

Moss

Moss og området rundt byr på vakre strender, et yrende kulturliv, en spennende kunstscene og gode kafeer og restauranter.

Turistinformasjon i Moss

Turistinformasjonen i Moss står til disposisjon om du har spørsmål om overnatting, severdigheter og aktiviteter i området.

ANNONSER

Moss

Natt
Delvis skyet, Flau vind
19°C

Relaterte filmer

Relatert

Mat og drikke

ANNONSER

TEKSTANNONSER