TRAVEL ALERT! Important information about the Coronavirus situation in Norway
Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Trøndelag Trøndelag TRONDHEIM

Brosteinevangeliet

  • Kongens gate 5 Sør-Trøndelag Trondheim 7011
  • October 13, 2020 - December 30, 2020
  •  /  Price Gratis
  • (55 Upcoming Dates)
Overview

Vår Frue Åpen kirke og Kirkens Bymisjon har gleden av å invitere til utstillingen «Brosteinevangeliet», med over 30 verker av Trygve Skogrand.

Åpningstider:
Mandag - lørdag 12-15
Kveldsåpent enkelte fredager
(se egen annonsering)
Søndager stengt

Billedkunstneren Trygve Skogrand er født i 1967, og har vokst opp i Trondheim. Han arbeider hovedsakelig med digitale kunstuttrykk, og har stilt ut i Norge, Sverige, Italia, Storbritannia, Tyskland og Mexico. Utstillingen «Brosteinevangeliet» er den første separatutstillingen hans på «hjemmebane». 18 av verkene er nye for utstillingen.

I de utstilte verkene tar Trygve Skogrand utgangspunkt i gamle bibelglansbilder og plasserer engler, Jesus og Maria inn i vår egen moderne hverdag – på Nordre gate, i Vår Frue kirke – og på vei over torget i Trondheim.

Kunstneren sier dette om bildene i utstillingen:

"I Trondheim. jeg var liten, var jeg engang på en juletrefest i kirken. I godteposen vi fikk delt ut på slutten var det sammen med mandariner og rosiner også et lite glansbilde av Jesus med sauer, omgitt av roser, sommerfugler og solnedgangslys. Som barn syntes jeg glansbildet var utrolig vakkert – men da jeg fant det igjen som voksen, føltes det kitchy og uaktuelt. Så slo det meg: Hva skjer om jeg setter figurene fri fra omgivelsene, og plasserer dem inn i vår vanlige hverdag? Disse verkene er hva som skjedde.»

"For meg er essensen i bildene møtet. Mellom maleri og fotografi, mellom det mystiske og det hverdagslige, og hvordan dette møtet gjør både bibelglansbildet og hverdagsfotografiene synlige og fornyet. Hvordan Kristusfiguren endres i møtet med de nye omgivelsene, og motsatt hvordan de høyst ordinære omgivelsene mister sin hverdagslighet i møtet med kirkekunsten."

"I 2020 stilles en hel rekke nye verker ut i Vår Frue kirke i Trondheim, sammen med et retrospektiv av tidligere arbeider. Vår Frue kirke drives av Kirkens Bymisjon som en åpen møteplass for de mest utsatte i samfunnet vårt. I gudtjenestene der er brosteinen et sentralt symbol, som et møtested mellom byen, det sårbare mennesket og Gud. Jeg har derfor kalt utstillingen “Brosteinevangeliet”."

  • Last Updated: 10/13/2020
  • Source: Hva skjer kalender
Dates

Thu, October 29, 2020 3:00 PM

Fri, October 30, 2020 3:00 PM

Sat, October 31, 2020 3:00 PM

Mon, November 2, 2020 3:00 PM

Tue, November 3, 2020 3:00 PM

Wed, November 4, 2020 3:00 PM

Thu, November 5, 2020 3:00 PM

Fri, November 6, 2020 3:00 PM

Sat, November 7, 2020 3:00 PM

Mon, November 9, 2020 3:00 PM

Tue, November 10, 2020 3:00 PM

Wed, November 11, 2020 3:00 PM

Thu, November 12, 2020 3:00 PM

Fri, November 13, 2020 3:00 PM

Sat, November 14, 2020 3:00 PM

Mon, November 16, 2020 3:00 PM

Tue, November 17, 2020 3:00 PM

Wed, November 18, 2020 3:00 PM

Thu, November 19, 2020 3:00 PM

Fri, November 20, 2020 3:00 PM

Sat, November 21, 2020 3:00 PM

Mon, November 23, 2020 3:00 PM

Tue, November 24, 2020 3:00 PM

Wed, November 25, 2020 3:00 PM

Thu, November 26, 2020 3:00 PM

Fri, November 27, 2020 3:00 PM

Sat, November 28, 2020 3:00 PM

Mon, November 30, 2020 3:00 PM

Tue, December 1, 2020 3:00 PM

Wed, December 2, 2020 3:00 PM

Thu, December 3, 2020 3:00 PM

Fri, December 4, 2020 3:00 PM

Sat, December 5, 2020 3:00 PM

Mon, December 7, 2020 3:00 PM

Tue, December 8, 2020 3:00 PM

Wed, December 9, 2020 3:00 PM

Thu, December 10, 2020 3:00 PM

Fri, December 11, 2020 3:00 PM

Sat, December 12, 2020 3:00 PM

Mon, December 14, 2020 3:00 PM

Tue, December 15, 2020 3:00 PM

Wed, December 16, 2020 3:00 PM

Thu, December 17, 2020 3:00 PM

Fri, December 18, 2020 3:00 PM

Sat, December 19, 2020 3:00 PM

Mon, December 21, 2020 3:00 PM

Tue, December 22, 2020 3:00 PM

Wed, December 23, 2020 3:00 PM

Thu, December 24, 2020 3:00 PM

Fri, December 25, 2020 3:00 PM

Sat, December 26, 2020 3:00 PM

Sun, December 27, 2020 3:00 PM

Mon, December 28, 2020 3:00 PM

Tue, December 29, 2020 3:00 PM

Wed, December 30, 2020 3:00 PM

See All
Statens Kartverk, Geovekst og kommuner - Geodata AS
Brosteinevangeliet
Your Recently Viewed Pages