TRAVEL ALERT! Important information about the Coronavirus situation in Norway
Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Trøndelag Trøndelag TRONDHEIM

Festivalsommeren

  • Brattørkaia 14 Trondheim
  • +47 73605070
  • June 13, 2020 - August 23, 2020
  •  /  Price 150,-
  • (50 Upcoming Dates)
Overview

Festivalsommeren:
Festningen, Findings, Palmesus, RakettNatt, Utopia

Siden begynnelsen av 2000-tallet har Norge opplevd en eksplosjon av ulike festivaler. Størst av dem alle er musikkfestivalen, som trekker tusenvis av deltakere over hele landet for å oppleve musikk, fest, sommer og ikke minst stemning!

Hos det yngre publikummet er det ikke lenger de tradisjonelle rockefestivalene med festivalcamp, dugnad, store hovedscener og gitarrock som dominerer. Nye sommerfestivaler og musikkhappenings har kommet til, som like gjerne være en gedigen strand- eller byfest, med fokus på fest og moro, pyro og pool-parties, lekre bilder og definerende sponsorer.

Den nye generasjonen festivaler forsøker å skape den ultimate festen: det handler om stemning, omgivelser, om deg og dine venner. Publikum selv er årets «headliner».

Disse festivalene dokumenteres og feires i denne galleriutstillingen på Rockheim, som åpner lørdag 13. juni, med fotografier fra Festningen, Findings Festival, Palmesus, Rakettnatt, Music and Arts Festival og Utopia Stavanger.

Dette er også første åpne dag på Rockheim etter at vi stengte dørene på grunn av korona. På grunn av smittevernregler blir det ikke noe arrangement tilknyttet utstillingsåpningen.

Utstillingen vil stå i galleriet fram til høsten 2020.
Det vil også komme en egen nettversjon av utstillingen.

Eventfoto: Martin Litwicki, Palmesus 2019.

  • Last Updated: 05/29/2020
  • Source: Hva skjer kalender
Dates

Sun, July 5, 2020 4:00 PM

Mon, July 6, 2020 4:00 PM

Tue, July 7, 2020 4:00 PM

Wed, July 8, 2020 4:00 PM

Thu, July 9, 2020 4:00 PM

Fri, July 10, 2020 4:00 PM

Sat, July 11, 2020 4:00 PM

Sun, July 12, 2020 4:00 PM

Mon, July 13, 2020 4:00 PM

Tue, July 14, 2020 4:00 PM

Wed, July 15, 2020 4:00 PM

Thu, July 16, 2020 4:00 PM

Fri, July 17, 2020 4:00 PM

Sat, July 18, 2020 4:00 PM

Sun, July 19, 2020 4:00 PM

Mon, July 20, 2020 4:00 PM

Tue, July 21, 2020 4:00 PM

Wed, July 22, 2020 4:00 PM

Thu, July 23, 2020 4:00 PM

Fri, July 24, 2020 4:00 PM

Sat, July 25, 2020 4:00 PM

Sun, July 26, 2020 4:00 PM

Mon, July 27, 2020 4:00 PM

Tue, July 28, 2020 4:00 PM

Wed, July 29, 2020 4:00 PM

Thu, July 30, 2020 4:00 PM

Fri, July 31, 2020 4:00 PM

Sat, August 1, 2020 4:00 PM

Sun, August 2, 2020 4:00 PM

Mon, August 3, 2020 4:00 PM

Tue, August 4, 2020 4:00 PM

Wed, August 5, 2020 4:00 PM

Thu, August 6, 2020 4:00 PM

Fri, August 7, 2020 4:00 PM

Sat, August 8, 2020 4:00 PM

Sun, August 9, 2020 4:00 PM

Mon, August 10, 2020 4:00 PM

Tue, August 11, 2020 4:00 PM

Wed, August 12, 2020 4:00 PM

Thu, August 13, 2020 4:00 PM

Fri, August 14, 2020 4:00 PM

Sat, August 15, 2020 4:00 PM

Sun, August 16, 2020 4:00 PM

Mon, August 17, 2020 4:00 PM

Tue, August 18, 2020 4:00 PM

Wed, August 19, 2020 4:00 PM

Thu, August 20, 2020 4:00 PM

Fri, August 21, 2020 4:00 PM

Sat, August 22, 2020 4:00 PM

Sun, August 23, 2020 4:00 PM

See All
Statens Kartverk, Geovekst og kommuner - Geodata AS
Festivalsommeren
Your Recently Viewed Pages