TRAVEL ALERT! Important information about the Coronavirus situation in Norway
Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Trøndelag Trøndelag TRONDHEIM

Kunstutstilling i Borggården

  • Kongsgårdsgata 1B
  • +47 73890800
  • July 10, 2020 - August 2, 2020
  •  /  Price Gratis
  • (24 Upcoming Dates)
Overview

Både bronseskulpturer og andre metallarbeider vil i sommer sette sitt preg på Borggården. Her vil publikum kunne oppleve Anne-Karin Furunes’ sterke portretter og Kjell Erik Killi-Olsens karakterfulle menneskeskjebner.

Menneskelivene som skildres i disse verkene synliggjør en dualitet mellom sårbarhet og styrke. De jobber begge i store formater og værbestandige materialer som er egnet for visning i selve Borggården. Sammen med Furunes og Killi-Olsen har Roald Andersen DY, Veslemøy Lillengen og Julie Ebbing inntatt Lavetthusets andre etasje.
Det er interessant å se hvordan disse ulike kunstnerskapene spiller på lag i disse historiske omgivelsene.

  • Last Updated: 06/27/2020
  • Source: Hva skjer kalender
Dates

Fri, July 10, 2020 11:00 AM 4:00 PM

Sat, July 11, 2020 4:00 PM

Sun, July 12, 2020 4:00 PM

Mon, July 13, 2020 4:00 PM

Tue, July 14, 2020 4:00 PM

Wed, July 15, 2020 4:00 PM

Thu, July 16, 2020 4:00 PM

Fri, July 17, 2020 4:00 PM

Sat, July 18, 2020 4:00 PM

Sun, July 19, 2020 4:00 PM

Mon, July 20, 2020 4:00 PM

Tue, July 21, 2020 4:00 PM

Wed, July 22, 2020 4:00 PM

Thu, July 23, 2020 4:00 PM

Fri, July 24, 2020 4:00 PM

Sat, July 25, 2020 4:00 PM

Sun, July 26, 2020 4:00 PM

Mon, July 27, 2020 4:00 PM

Tue, July 28, 2020 4:00 PM

Wed, July 29, 2020 4:00 PM

Thu, July 30, 2020 4:00 PM

Fri, July 31, 2020 4:00 PM

Sat, August 1, 2020 4:00 PM

Sun, August 2, 2020 4:00 PM

See All
Statens Kartverk, Geovekst og kommuner - Geodata AS
Kunstutstilling i Borggården
Your Recently Viewed Pages