TRAVEL ALERT! Important information about the Coronavirus situation in Norway
Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Trøndelag Trøndelag TRONDHEIM

Sommer på Sverresborg

  • Sverresborg alle 13 Trondheim 7020
  • +47 73890100
  • June 15, 2020 - August 16, 2020
  •  /  Price Gratis
  • (43 Upcoming Dates)
Overview

Dagsprogram fra 13. juni - 16. august
Kl. 10.00 – 17.00
Besøk familien på Nesset og ta del i livet på gården slik det var på begynnelsen av 1900-tallet. Her holder dyrene til; geiter, griser, høner, kyr og kaniner. Her har vi også et spennende lekefjøs for de minste!

Kl. 10.15 og kl. 16.00
Mating av dyrene på gården Nesset.
Oppmøte på Nesset. Passer til alle aldre.

Lørdag Kl. 13.00
Omvisning i Adolf Øiens leilighet.
Oppmøte utenfor løveapoteket

Kl. 11.00
"Frieriet på Oppdal"
Spillet tar for seg bryllups-tradisjoner fra 1800-tallet. Her møter du på Sofia eller Anders og får høre om deres forventninger knyttet til bryllup.
Oppmøte på Oppdalstunet. Passer fra 8 år og oppover.

Kl. 12.00 og kl. 14.30
Guidet tur på museet.
Oppmøte på Nytorget utenfor resepsjonen.

Kl. 13.00
Eventyrstund.
Oppmøte på Opptunet ved eventyrstien. Passer til barnefamilier.

Kl. 14.00
"Birkebeinerleir"
Bli med inn i Kong Sverres rike og lær om Sverre, Birkebeinerne og Baglerne. Dere får prøve å skyte med pil og bue og vi øver oss på å bli gode birkebeinersoldater.
Oppmøte ved ruinene til Kong Sverres borg. Passer fra 4 år og oppover.

Kl. 15.30
"Møtet i byen"
Bli med på vandreteater i byen, fra 17- og 1900-tallet. Her møter du kanskje på Nattmannen eller stuepiken til Adolf Øien.
Oppmøte på torget i byavdelingen. Passer fra 8 år og oppover.

Kl. 10.00 - 17.00
På museet møter du historier fra ulike epoker av Trøndelags historie levendegjort av dyktige formidlere og skuespillere. På borgen møter du djerve birkebeinere, eller kanskje møter du nattmannen som tømte doene vandrende i utkanten av byen. I byavdelinga kan du handle karameller, sukkertøy og barneleker i den gamle colonialen, og når du trenger en hvil kan du ta inn på den legendariske Café Erichsen, det tradisjonsrike vertshuset Tavern eller den koselige kafé Borgstua.

  • Last Updated: 06/18/2020
  • Source: Hva skjer kalender
Dates

Sun, July 5, 2020 5:00 PM

Mon, July 6, 2020 5:00 PM

Tue, July 7, 2020 5:00 PM

Wed, July 8, 2020 5:00 PM

Thu, July 9, 2020 5:00 PM

Fri, July 10, 2020 5:00 PM

Sat, July 11, 2020 5:00 PM

Sun, July 12, 2020 5:00 PM

Mon, July 13, 2020 5:00 PM

Tue, July 14, 2020 5:00 PM

Wed, July 15, 2020 5:00 PM

Thu, July 16, 2020 5:00 PM

Fri, July 17, 2020 5:00 PM

Sat, July 18, 2020 5:00 PM

Sun, July 19, 2020 5:00 PM

Mon, July 20, 2020 5:00 PM

Tue, July 21, 2020 5:00 PM

Wed, July 22, 2020 5:00 PM

Thu, July 23, 2020 5:00 PM

Fri, July 24, 2020 5:00 PM

Sat, July 25, 2020 5:00 PM

Sun, July 26, 2020 5:00 PM

Mon, July 27, 2020 5:00 PM

Tue, July 28, 2020 5:00 PM

Wed, July 29, 2020 5:00 PM

Thu, July 30, 2020 5:00 PM

Fri, July 31, 2020 5:00 PM

Sat, August 1, 2020 5:00 PM

Sun, August 2, 2020 5:00 PM

Mon, August 3, 2020 5:00 PM

Tue, August 4, 2020 5:00 PM

Wed, August 5, 2020 5:00 PM

Thu, August 6, 2020 5:00 PM

Fri, August 7, 2020 5:00 PM

Sat, August 8, 2020 5:00 PM

Sun, August 9, 2020 5:00 PM

Mon, August 10, 2020 5:00 PM

Tue, August 11, 2020 5:00 PM

Wed, August 12, 2020 5:00 PM

Thu, August 13, 2020 5:00 PM

Fri, August 14, 2020 5:00 PM

Sat, August 15, 2020 5:00 PM

Sun, August 16, 2020 5:00 PM

See All
Statens Kartverk, Geovekst og kommuner - Geodata AS
Sommer på Sverresborg
Your Recently Viewed Pages